Kunagi möödunud aastal sattusin internetis tuulates täiesti juhuslikult Linnalabori läbiviidud katse peale, kus vaadeldi saaste mõju linnas kasvatatavale köögiviljale. Tegemist oli ääretult põneva lugemisega, seda enam, et vähemalt Eestis pole minu teada taolisi katseid varem läbiviidud. Vabandan, kui ma eksin.

Siiani on suhtumine köögiviljakasvatamisse linnas olnud seinast seina: alates totaalsest eitusest (eelkõige just raskemetallide saaste tõttu) kuni kriitikavaba vaimustuseni. Linnalabori tänuväärt katse näitas aga ilmekalt linnas endale toidu kasvatamise võimalusi kui ka ohtusid.

Nüüd on aga tore tõdeda, et Linnalabor on raiunud eelmainitud katse ka raamatusse nimega “Söödav linn I”, kuhu on siis kogutud labori kahe aasta pikkune töö, mis uuris võimalusi, kuidas linnas toitu kasvatada.

Linnaaednikel tasuks see kirjasõna endale kindlasti muretseda või see ka netis läbi uurida, sest lisaks saab sealt hulgaliselt ideid, kuidas linnades aiandusega tegeleda ja seeläbi tehiskeskkonda igas mõttes pisutki inimlikumaks muuta.

Raamatu on koostanud Sander Tint ja huvilised saavad seda tellida SIIT

Raamatu esitlus leiab aset 26. jaanuaril kell 18.00 Telliskivi Loomelinnaku hoovis paiknevas kohvikus.

Advertisements